Ekonomi

120 liradan 25 liraya düştü: Duyuru yapıldı!

İstanbul’da balık tezgahlarında palamut bolluğu yaşandığı bildirilirken Karaköy Balıkçılar Çarşısı’nda geçen hafta tanesi 80 – 120 lira arasında olan palamut bu hafta 25 liraya kadar düştüğü açıklandı.

“PALAMUT YEMENİN TAM ZAMANI”

Tezgahlarda palamutun bollaştığını aktaran balıkçı Mustafa Sancaktaroğlu, ”Şu an bol bol palamut geliyor. Geçen hafta 100 liraydı, bu hafta 25 liraya kadar düştü. İstavrit ve hamsi çok az geldi. Karadeniz hamsisi gelmedi henüz. Vatandaş en çok ucuz ve taze olan palamutu tercih ediyor. Şu an palamut en düşük fiyatında. Palamut yemenin tam zamanı’’ dedi.

Selim Albayrak isimli balıkçı ise, ”Bir kiloluk palamut 50 liraya satılıyor. Palamut, tavuk fiyatından daha ucuz. Şu an balık yemenin tam zamanı. Palamut geçen sene çok azdı. Bu sene palamutta bolluk var. Fiyatlarda düştü” diye konuştu.

Balıkçılar çarşısında alışverişe gelen Hacı Dernek, ”Fiyatlar normal, palamut aldım. Geçen hafta palamut 120 lira civarındaydı. Sürekli yeriz, dün akşam yedik. Fiyatlar ucuzlayınca tekrar geldik” şeklinde konuştu.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu