Ekonomi

Ad-soyadı ve yıl yazarak hemen bakın: Yıllardır Halkbank müşterisi olan herkesi ilgilendiriyor!

Yıllardır Halkbank müşterisi olan herkesi ilgilendiriyor. Müşterilerin isim ve soyisim bilgilerini girerek bu listede yer alıp almadıklarını öğrenmesi gerekiyor. Listede bulunanların ise mutlaka hesaplarının bulunduğu şubeye başvuru yapmaları gerekiyor.

Halkbank zamanaşımına uğrayan hesapları açıkladı. Müşteriler, zamanaşımı listesinde olup olmadıklarını adınızı, soyadınızı ve yıl seçimini yaparak kontrol edebilecekler.

Konu ile ilgili açıklama yapan banka şu ifadeleri kullandı:

06/12/2012 tarih ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunun 83 üncü maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca, yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacakların, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne gelir kaydedilmesi gerekmektedir.
Listede bulunan mudilerimizin zaman aşımı tarihine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye geçerli kimlik belgeleri ile başvurmaları gerekmektedir.
Listede belirtilen tarihine kadar başvurulmaması halinde yasa gereği zaman aşımına uğrayan yatırım hesap bakiyeleri Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne devredilecektir.

İlgili mudi ve müşterilerimize duyurulur

Vatandaşlar zamanaşımı sorgulaması yapmak için bankanın internet sitesinde yer alan formu doldurabilirler.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu