3 Ocak 2023

EYT’de flaş gelişme: Meclis’e geleceği tarih netleşti!


Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. EYT’de son durum merak ediliyor. EYT’nin Meclis’e geleceği tarih belli oldu.

EYT’NİN MECLİS’E GELECEĞİ TARİH BELLİ OLDU

Yaklaşık 2.5 milyon vatandaşın emekli olmasını sağlayacak olan EYT il ilgili son gelişmeler yakından takip ediliyor. EYT’nin Meclis’e ne zaman geleceği merak ediliyordu. EYT’de yasal düzenlemenin gelecek hafta Meclis’e getirileceği belirtildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin 12 maddelik taslak metni AKP grubuna gönderdi. TBMM’de, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş başkanlığında, bakanlık bürokratlarının da katılımıyla kanun teklifinin hazırlıklarına başlandı.

Taslak metnin bugün yasa teklifi haline getirilip, bu hafta içinde Meclis Başkanlığı’na sunulması bekleniyor. Söz konusu yasa teklifine başka düzenlemelerin de ekleneceği ve ‘torba teklif’ olarak Meclis Başkanlığı’na sunulacağı belirtildi.

Öte yandan, AKP grup yönetiminden milletvekillerine yapılan duyuruda, “Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ile ilgili kanun teklifi grup başkanlığımızda imzaya açılmıştır. Teklifi imzalamak isteyen milletvekillerimiz grup başkanlığımızda imzalayabilirler” denildi.

EYT ile ilgili yasal düzenlemenin de ayrı bir teklif olarak, gelecek hafta Meclis gündemine getirileceği kaydedildi.

Kaynak: www.egehaber.com