Ekonomi

Hesaplara 2354 TL yatırılacak: Hemen e-Devlet şifrenizle girerek kontrol edin!

İhtiyaç sahiplerine destek ödemeleri devam ediyor. Devlet, evinde engelli, yardıma muhtaç yaşlı ve hasta kişilere bakanlara ödeme yapıyor. Yüz binlerce kişinin hesabına 2354 TL yatıyor. Evde bakım maaşı alan vatandaşlara her ayın 15’i ile 30’u arasında paraları veriliyor. Ödemeler Ziraat Bankası SMS yolu ile ya da e devlet üzerinden de kontrol edebiliyor. Başvurular ise e-Devlet üzerinden yapılabiliyor.

2022 EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

2022 yılı Ocak-Temmuz dönemi için evde bakım yardımı 2.354 TL olarak ödenecek.

EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATIYOR?

Evde bakım maaşı her ayın 15 ile 30’u arasında hesaplara geçiyor.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın E-Devlet kapısında yer alan sayfası üzerinden görüntülenebilen evde bakım maaşı ödeme bilgileri, aynı zamanda Ziraat Bankası üzerinden de SMS ile sorgulanabiliyor.
Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini yapabiliyor.

EVDE BAKIM MAAŞI SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e sms atarak sorgulayabilirsiniz.

ENGELLİ AYLIĞI BAYRAMDAN ÖNCE VERİLECEK Mİ?

65 yaş maaşı ve Engelli maaşı Ramazan Bayramı öncesi Cuma günü hesaplarına yatırılacak. Sosyal hizmet modelleri kapsamındaki yaşlı aylığı bin 84 TL’ye, yüzde 40-69 arası engelli aylığı ve engelli yakını aylığı 865 TL’ye, yüzde 70 ve üzeri engelli aylığı bin 298 TL’ye, evde bakım yardımı 2 bin 354 TL’ye, Sosyal Ekonomik Destek (SED) ödemeleri de bin 649 TL’ye yükseldi

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu