Ekonomi

Hesaplara 3336 TL yatırılmaya başladı: Hemen kontrol edin!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yazılı açıklamada bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Evde Bakım ödemeleri ile ilgili açıklama yaparak bu ay ödemelerin hesaplara aktarılmaya başladığını duyurdu.

ÖDEMELER YAPILMAYA BAŞLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ‘Evde Bakım Yardımı’ ödemelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Bakan Yanık, engelli vatandaşlara yönelik bakım hizmetlerini, aile odaklı sosyal hizmet politikası doğrultusunda geliştirip çeşitlendirdiklerini belirterek, “Engelli bireylerin bakımının aile yanında sağlanması ve yaşadıkları çevrede desteklenmesi amacıyla 2006 yılında başlattığımız ‘Evde Bakım Yardımı’ ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı destekliyoruz” dedi.

‘Evde Bakım Yardımı’ kapsamında hak sahibi başına aylık 3 bin 336 TL ödeme yapıldığını aktaran Yanık, “Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 876 milyon TL ‘Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu