Ekonomi

İş hayatına 2012 yılından önce atılmış olan kadınların dikkatine: 85 bin TL’lik karşılıksız istihdam desteğiniz, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan!

Kadınların çalışma hayatının içerisinde var olması, ülke içi üretimi arttıran en önemli faktörlerden biridir. Ek olarak kadın bakış açısının iş hayatına dahil olması birçok farklı kategoriye katkı yapılmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda kadın istihdamının desteklenmesi için çeşitli teşvik projeleri geliştiren devlet kurumları, kendi işinin sahibi olmak isteyen kadınları yüreklendirmektedir.

Kadınların iş hayatı içerisinde ki varlıklarını desteklemek isteyen kurumlardan biri de Sosyal Güvenlik Kurumu oldu. Kurum, Avrupa Birliği ile iş birliği içerisinde geliştirmiş olduğu Women Up projesinin ayrıntılarını kamuoyu ile paylaşarak, ilgili şartları sağlayan tüm kadınlara 20 asgari ücrete karşılık gelen hibe desteğinin yapılacağını bildirdi.

Kadın İstihdamına Avrupa Birliği Desteği!

Yeni dönemde kadınların tüm dünya genelinde iş hayatı içerisinde olmaları oldukça önemsenen bir konu başlığı haline gelmiştir. Bu kapsamda yeni projeler geliştiren ülkemiz kurumlarından birisi de Sosyal Güvenlik Kurumu olmuştur. Avrupa Birliği ile yeni bir projeye imza attığını açıklayan SGK, yeni projenin “Women Up” olarak adlandırıldığını ve proje katılım şartlarını yerine getiren tüm kadınlara 20 asgari ücret tutarına kadar geri ödemesiz nakdi desteğin yapılacağını bildirmiştir.

Women Up Projesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Sosyal Güvenlik Kurumu- Avrupa Birliği iş birliği içerisinde geliştirilmiş olan Women Up projesi için şu başvuru şartları belirlenmiştir:

2012 yılından önce açılmış olan bir şirkete sahip olmakOrtaklı şirketler için en az iki kadın ortağın bulunmasıSon bir yıllık personel sayısına ek bir kadın personelin daha işe alınmasıŞirket çalışan sayısının en az 9 olması

Women Up Projesinin Geçerli Olduğu İller

Women Up projesi şu illerde yaşayan kadınların başvurularını kabul etmektedir:

AydınKahramanmaraşDenizliAnkaraSamsunŞanlıurfaİstanbul

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu