Ekonomi

İzmir’de zam yapıldı: 40 lira artış yaşandı!

İzmir-Çeşme otobüslerine yüzde 60 zam olduğu öğrenildi. İzmir-Çeşme otobüs bileti 50 TL’den 80 TL’ye çıkması üzerine İzmirli vatandaşlar tepkilerinde gecikmedi. 1 günde yüzde 60 zam ile tepkilerin odağı oldu.

YÜZDE 60 ZAM YAPILACAK

Bayram öncesi İzmir-Çeşme arası yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmaları ,50 lira olan bir yolcu biletini %60 oranında zam yaparak 80 liraya yükselttiler. Yapılan bu fahiş zamma bütün yolcular isyan etti. Yolcular, firmanın bayram fırsatçılığı yaptığını öne süren yolcular ‘‘Mazot fiyatları arttı ancak mazot zammının yolcu biletine bu kadar insafsızca yansıtılmasını kabul edemiyoruz. 10 liralık, 15 liralık zam kabul edilebilirdi fakat 30 liralık artış herkesi mağdur etti” açıklamasında bulundu.

Ayrıca İzmir-Çeşme seferini yapan otobüsün geçenlerde arıza yaptığı , içinde bulunan yolcuların tehlike atlattığı ve yolcuların uzun süre ikame araç gelmesini beklediği ifade edildi. Yolculardan bazıları bu kadar pahalı bilet parası alan şirketlerin araçlarının daha bakımlı olması gerektiği ve yedek araçlarının daha çabuk gelmesi konusunda sitem ettikleri görüldü.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu