18 Ocak 2023

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödeyecekler dikkat: Ücretsiz olacak!


Milyonlarca araç sahibine özel bir karar alındı. 31 Ocak’a kadar MTV ödemelerinin yapılması gerekiyor. Araç sahiplerinin ilk MTV taksitini 31 Ocak’a kadar gerçekleştirmesi zorunlu. MTV ödeyeceklere Ziraat Bankası’ndan bir kampanya açıklaması geldi. Ziraat Bankası, MTV ödemelerini ücretsiz 4 taksitle ödeme imkanı sundu.

Ziraat Bankası tarafından alınan bilgilere göre, Bankkart ve Bankkart Başak kartı kredi kartı özelliği ile yapılacak MTV ödemelerinde işlemler 4 taksite bölünecek. Kampanyadan 8 Şubat’a kadar yararlanılabileceği vurgulandı.

ZİRAAT BANKASI KAMPANYA DETAYLARI VE KOŞULLARI;

Kampanya 1 Ocak – 8 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak işlemler için geçerli olacaktır. Bu tarihler arasında Ziraat Mobil, İnternet Şube, ATM ve www.gib.gov.tr (https://ivd.gib.gov.tr, https://intvrg.gib.gov.tr) kanalları üzerinden Bankkart ve Bankkart Başak kartınızın kredi kartı özelliği ile yapacağınız MTV ödemelerinizde işlemler 4 taksite bölünecektir.

Asıl kartlar, bu kartlara bağlı ek kartlar ve sanal kartlar ile yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri kampanya kapsamına dahil edilecektir.

Bankkart’ın banka kartı özelliği, Bankkart Ücretsiz ve Bankkart Business ürünleri ile yapılan ödemeler kampanya kapsamına dahil edilmeyecektir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne ilişkin detaylı bilgiye https://www.gib.gov.tr/gibmevzuat adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: www.egehaber.com