Ekonomi

SGK 140 Bin TL’den Volkswagen araba satışı yapıyor: Hemen başvuru yapabilirsiniz!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) araba satın almak isteyenler için yeni ilanlar yayınladı. SGK tarafından yayınlanan satış listesinde 2011 Model Volkswagen aracın 140 Bin TL’den satışa konulduğu görüldü.

SGK icradan gayrimenkul ve araç satışı yapıyor. Bu kapsamda 12 yeni ilan yayınlandı. Kurum tarafından yayınlanan ilan listesinde 140 Bin TL’den ikinci el Volkswagen araba satışı yer aldı.

SGK söz konusu araç ilanı için şu ifadeleri kullandı:

6183 sayılı A.A.T.U.H.Kanuna istinaden Kurumumuza borcundan dolayı hacizli olan aşağıda cins, miktar ve muhammen bedeli yazılı menkul mal satışa çıkarılmıştır. Birinci açık arttırma 25.10.2021 günü saat 12:10-12:15 arasında Yenişehir Mah. Kardelen Sk. No: 10 Pendik/İSTANBUL (Kurtköy Sosyal Güvenlik Merkezi İhale Salonu) adresinde yapılacak ve muhammen bedelinin %75’ini ve rüçhanlı alacaklar ile satış masraflarını geçmesi şartı ile en çok arttırana satılacak, istekli bulunmadığı takdirde 26.10.2021 günü aynı yer ve saatte ikinci arttırma yapılarak ve bu kez hacizli menkul mal muhammen bedelin % 50’sini ve rüçhanlı alacaklar ile satış masraflarını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Satışa iştirak edeceklerden muhammen bedelinin %5 i oranında teminat alınacaktır.Satış giderleri, tellaliye resmi, KDV ve Damga Vergisi ( geç yatırılmasından doğan ceza,faiz ve zamlar) alıcıya aittir. Satışa iştirak edecekler; yanlarında resmi dairelerce kabul edilebilir kimlik belgesi veya katılımın tüzel kişilik olması halinde yetki belgesi ibraz edeceklerdir. Satışa çıkarılan menkul mallar mevcut durumu ile satışa sunulmakta olup, alıcıların menkul malları yerinde bizzat görerek satışa katıldığı kabul edilir. Satışa iştirak eden alıcılar satış şartnamesini okumuş ve şartlarını kabul etmiş sayılacaklardır. Araç Yenişehir Mah. Kardelen Sok. No:10 Pendik İSTANBUL adresindeki Kurtköy Sosyal Güvenlik Merkezi ’nda görülebilir. Ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarası ile Kurtköy Sosyal Güvenlik Merkezine başvurmaları, satış şartnamesinin icra satış dosyasından görülebileceği, masrafın ödenmesi şartı ile şartnamenin bir örneğinin isteyene gönderileceği, ihalenin feshi davası açanların dosyamıza derkenar sunmaları, derkenar sunulmaması halinde müteakip işlemlere devam edileceği , iş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu