Ekonomi

Vakıfbank’ta hesabı bulunan herkesi ilgilendiriyor: Adı soyadı listede olanın şubeye gitmesi gerekiyor!

Vakıfbank’ta hesabı bulunan binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Vakıfbank, 10 yıl içerisinde işlem yapmayan hesap sahiplerini şubeye çağırdı. Yapılan açıklamaya göre, zamanaşımı listesinde bulunanların kimlikleri ile şubeye başvuruda bulunması gerekiyor.

Kamu ve özel bankalar zamanaşımı listelerini resmi internet sitesi üzerinden yayınlıyorlar. Bu nedenle listede adı soyadı ve hesap bilgisi bulunanların şubeye başvuruda bulunması gerekiyor.

Banka açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunun 83. Maddesine göre; yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden, yatırım fonu ve değişken sermayeli yatırım ortaklıkları için ise tasfiye tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi hâlinde YTM’ye gelir kaydedilir.

Yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmeliğinin 25. Maddesi uyarınca; bir sonraki takvim yılı içerisinde zaman aşımına uğrayacak olan her türlü emanet ve alacaklar tutarına bakılmaksızın içinde bulunulan yılın Nisan ayının başından bir sonraki takvim yılı sonuna kadar liste halinde yatırım kuruluşunun kendi internet sitesinde ilan edilir. İlan edilecek listelerde emanet ve alacakların zaman aşımına uğrayacağı tarihlere yer verilir.
Ekli listelerde ad/unvan ve hesap bilgileri yer alan hesap sahiplerince son başvuru tarihine kadar geçerli kimlik belgesi ile her hangi bir Bankamız şubesine müracaat edilmemesi halinde hesaplardaki her türlü emanet ve alacaklar Yatırımcı Tazmin Merkezine devredilecektir.

2022 yılı için zaman aşımı listesine https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/GunlukFinans/SubesizBankacilik/ZamanAsimiListesiYatirim.aspx?yil=2022 adresinden ulaşabilirsiniz. Listede hesap bilgileriniz varsa evinize en yakın Vakıfbank şubesine kimliğiniz ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu