Ekonomi

Yatırımcılar dikkat! Altında yeni dönem bekleniyor!

Uzman isim İslam Memiş piyasalardaki seyri değerlendirdi. Gram altın fiyatı için uyarı yapan İslam Memiş, “1000 TL altındaki rakamlara kanmayın” dedi.

Dolar hızla değer kazanırken altında düşüş sürüyor. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altının seyrine dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Memiş, ‘Altın fena patlayacak’ diyerek tarih verdi. Gram altında son alım fırsatı diyen İslam Memiş, ekim ayına işaret etti.

Piyasalara Yüksek Enflasyon Darbesi

Memiş “ABD’de enflasyonda beklentileri aşan veri, risk iştahında azalmaya, küresel borsa, emtia ve kripto paralar da sert düşüşe neden oldu. Piyasalara yüksek enflasyon darbesi geldi. Fed’in 75 baz puanlık faiz artırımına kesin gözüyle bakılırken, 100 baz puanlık jumbo artırım tekrar gündeme geldi.

Dün yeni rallileri bekleyen piyasalar bugün yeni dipleri konuşur oldu. Son bir kez borsa, emtia ve kripto paraların baskılanacağını görebiliriz” dedi.

Piyasa Kendi Hikayelerini Yazar

“Gram altında son alım fırsatı” diyen Memiş, ekim ayına işaret etti. Bu yıl sonuna kadar altında yeni bir rekor beklediğini de belirten Memiş, “Ekim ayı itibariyle merkez bankaları sahadan çekilir, piyasa kendi hikayelerini yazar ve fiyatlar” diye konuştu.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu