Gündem

11 haneden oluşan TC kimlik numarasıyla başvurulacak: Hane başına 2500 TL karşılıksız para verilecek!

Devlet, dar gelirli aileler için desteklerine devam ediyor. Kış aylarına girilmesiyle ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlar doğalgaz faturasını nasıl ödeyeceğini düşünürken, doğalgaz yardımı açıklaması geldi. İhtiyaç sahibi ailelere 2500 TL’ye kadar doğalgaz desteği sağlanacak. Ödemeler kasım ayında başlayacak.

İhtiyaç sahibi aileler için harekete geçildi. Devlet, doğalgaz faturasına destek sağlıyor. Bakan Yanık, doğalgaz destek tutarının artırıldığını duyurdu. Buna göre, ihtiyaç sahibi ailelere yapılan doğalgaz desteği artmış oldu. Yani, 900-2500 TL arasında doğalgaz yardımı yapılmış olacak.

900-2500 TL ÖDEME

Doğalgaz desteği artırıldı. Bakan Yanık, dar gelirli vatandaşlara doğalgaz faturası desteğinde düzenleme yapıldığını belirterek, destek tutarının artırıldığını vurguladı.

Bu kapsamda Doğal gaz Tüketim Desteği’nde 3 milyar TL’lik bir destek sağlamayı hedeflediklerini belirten Bakan Yanık, “2022 yılı kış dönemi için destek tutarlarımızı artırdık. Hak sahibi vatandaşlarımıza yönelik yıllık 415 TL ile 1.150 TL arasında ilden ile değişkenlik gösteren yardım tutarımızı 900 TL ile 2.500 TL arasında olacak şekilde artırdık” dedi.

DOĞALGAZ DESTEK BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Fatura yardımı için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar başvuruların nasıl yapıldığını araştırıyor. Bakan Yanık, Aile Destek Programından yararlanmak isteyenlerin e-Devlet üzerinden ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebileceğini belirtti. Öte yandan zamlı ödemelerin de kasım ayında yapılacağını vurguladı.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu