14 Ocak 2023

Atama bekleyen öğretmenler dikkat: Flaş açıklama geldi!


Atama bekleyen öğretmenleri ilgilendiren bir açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen atamalarına ilişkin açıklama yaptı. Bakan Özer, bu sene öğretmen atamalarının kesin yapılacağını belirtti. Atamaların ise çalışmaların tamamlandıktan sonra kamuoyuna duyurulacağı bildirildi.

ÖĞRETMEN ATAMALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Öğretmenlere atama haberi geldi. Türkiye gazetesine konuşan Özer, “Son yirmi yılda öğretmen atamasının yapılmadığı hiçbir dönem olmadı. Bu yıl da mutlaka atama yapacağız. İhtiyacımız olan alanlara ağırlık vereceğiz. Herkes müsterih olsun, çalışmalarımız tamamlandığında süreci paylaşacağız” dedi. Özer, hane sayısı 10’un üzerinde olan tüm köylerde okulların açılacağını da belirtti.

Kopyayla gündeme gelen açık lise tartışmalarına da değinen Bakan Özer, “Dar bir kesim spekülasyon yapıyor. Başarımızı gölgelemeye çalışıyorlar” dedi.

ÜCRETSİZ YEMEK VERİLECEK

Milli Eğitim Bakanı, “6 Şubat’tan itibaren okul öncesi eğitimdeki bütün öğrencilerimize ücretsiz yemek vereceğiz. Aile Okulu projesinden 2,5 milyon kişi faydalanacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.egehaber.com