23 Eylül 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi duyurdu: Yüzde 25 indirim yapılacak


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz. Kampanya bugün başlayacak ve 19 Ekim tarihine kadar sürecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Ziyareti sonrasında New York’taki Türkevi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal konut projesinin ardından TOKİ’den daha önce ev alanlara müjdeli haberi duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde;

“Bu vesileyle, TOKİ’den ev alan vatandaşlarımıza da bir müjde vermek istiyorum. TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz. Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabilecek. Kampanya bugün başlayacak ve 19 Ekim tarihine kadar sürecek. Orada da inşallah kolaylaştırıcı olacağız.”

Murat Kurum Twitter’dan Paylaştı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da kampanyaya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulundu. Bakan Kurum paylaşımında “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan indirim kampanyamızı açıkladı. TOKİ’den ev veya iş yeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için % 25 peşin ödeme indirimi yapılacak. Ayrıca borcun en az %25’ini kapatmak isteyen de %25 indirim alabilecek. Hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: www.egehaber.com