Gündem

Hesaplara para geçti: Yatıp yatmadığını kontrol edin!

Yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaşlı ve engelli aylıklarıyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, ödeme bekleyen yaşlı ve engelli parası alma hakkı olanların paralarının yatırıldığı belirtildi.

Haziran ayı yaşlı ve engelli aylıkları gerçekleştirildi. Bakan Yanık, haziran kapsamında yaklaşık 837 milyon lira tutarında yaşlı aylığı ödemesi yaptıklarını belirtti. Yaklaşık 662 milyon lira engelli aylıklarının da hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldığını ifade eden Yanık, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini kaydetti.

BAKAN YANIK AÇIKLAMA YAPTI

“Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda haziran ayında 1 milyar 499 milyon lira tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık.”

Yanık, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü vurguladı.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu