Gündem

Milyonlara kötü haber: Yüzde 20 zam geliyor! 1 Eylül’den itibaren…

Zam haberi geldi. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir zam gelişmesi yaşandı. Zorunlu trafik sigortalarına zam geliyor. Araç sahiplerinin gündeminden düşmeyen akaryakıt fiyatlarının ardından trafik sigorta primleri de zamlanıyor. Alınan karara göre, yüzde 2.25 oranında artırılan trafik sigortası primleri aylık yüzde 4,75 oranında artacak. Söz konusu artış 1 Eylül’den itibaren geçerli olacak. Öte yandan kasko fiyatları da yüzde 250 arttı.

ZAM GELİYOR

Milyonlarca araç sahibine zam haberi geldi. Trafik sigorta primleri artıyor. Kasko primleri Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından trafik sigortası fiyatlarına getirilen yeni düzenlemeyle daha da yükselmesi bekleniyor. Öte yandan 1 Eylül’den itibaren trafik sigortası primleri de aylık yüzde 4,75 oranında artacak.

Kasko fiyatlarında geçen yıl temmuz ayından bu yana yüzde 250’nin üstünde bir artış yaşandığını belirten İş İnsanı Mustafa Duran, “Araç fiyatlarının son 10 yılın en yüksek rakamlarına ulaşması, kasko fiyatlarındaki artışta en büyük etken. Araç sınıfları göz önüne alındığında kasko fiyatları şahıs otomobillerinde hasarsızlık indirimiyle birlikte bin 500 TL’den başlıyor. Ağır hasarlı, riskli, yüksek fiyatlı ve spor otomobillerde 200 bin TL’ye kadar çıkıyor. Otomobil fiyatları ve yedek parça maliyetlerindeki artışa paralel olarak, kasko fiyatlarındaki tırmanışın da yılın son çeyreğinde sürmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu