Gündem

Okulun ilk günü için güzel haber geldi! Ulaşım ücretsiz sağlanacak!

İstanbul’da eğitim öğretim yılının sorunsuz başlaması için yoğun tedbirler alınırken yarın belirli saatlerde toplu taşıma araçlarının ücretsiz hizmet vereceği duyuruldu.

Okullar yarın açılıyor. İstanbul’da 3 milyona yakın öğrenci ve 163 binin üzerindeki öğretmen eğitim öğretim yılına başlayacak. 16 bin servis yollara çıkacak. Her gün 1 milyonun üzerindeki aracın trafikte olduğu megakentte, ulaşımda aksama yaşanmaması için pek çok tedbir alındı. Okulun ilk günü trafik polislerinin yanı sıra, trafik Jandarma ve zabıta ekipleri de görev yapacak. Trafik akışının kesintiye uğraması engellenecek.

Toplu Taşıma Ücretsiz

Okulların açıldığı ilk gün, sabah 6 ile öğlen 14 saatleri arasında toplu taşıma araçlarının tamamı ücretsiz hizmet verecek. Toplu ulaşıma 2 bin 248 ek sefer konulacak, yaklaşık 500 bin ek yolcu taşınabilecek.

Servis Denetimleri Artacak

Korsan servis araçlarını engellemek için okul servisleri de denetlenecek. Servisler İSPARK otoparklarını ücretsiz kullanılabilecek.

İlk 2 gün servis araçlarına arabalı vapurlarda da öncelik tanınacak. Ayrıca kent içi kameralardan İstanbul trafiği izlenerek tıkanan arterlerde çözüm için ekipler teyakkuzda olacak.

“Önce Yaya” Sembolleri Asılacak

Okul servis araçlarının okul bahçelerini kullanmaları için kolaylık sağlanacak. Okul çevrelerindeki sinyal direklerinde 1 hafta süre ile “Ben duyarlı sürücüyüm” levhası asılı kalacak.

Yaya geçitlerinde de “Önce Yaya” sembolleri olacak.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu