Gündem

Piyasanın uzman ismi elinde dolar ve altını olanlar için konuştu: Tarih vererek uyarıda bulundu!

Dolar kuru güncel olarak 17 TL’ye, gram altın ise 1000 TL’ye dayanınca piyasa uzmanı İslam Memiş, piyasa için yeni bir uyarıda bulundu. Yatırımcılara “Hazır olun” diyen Memiş, tarih vererek küresel krize dikkat çekti.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Btchaber’deki köşesinde şunları aktardı:

“YouTube kanalımın son videosunda da belirttiğim gibi “Nisan ayında başlayan yüksek tansiyonun sonuna geldik. Neydi kırmızı çizgi? Dolar/TL de 16,40-16,60 lira, gram altın da 980-1.000 lira, 16,54 – 998 lira seviyeleri test edildi. Yakında açıklanacak yeni ürün sonrası kademeli geri çekilmeleri takip edeceğim. Dolar/TL’de 16,15-16,05-15,88. Peki ya devamı? Onu yeni ürün açıklandığında yorumlamak gerek.”

EKİM AYINA HAZIRLIKLI GİRİN

“Benim bugünkü şartlardaki öngörüm böyle. Ne kadar çok faiz, ne kadar fazla getiri, o kadar çok talep ve karşılık. Temkinli gitmekte fayda var. Sakin ve yavaş yavaş. 2021 Aralık’ta yaşanan hızlı çöküşü beklemiyorum. Keşke olsa ancak şu anki şartlarda çok zor. İmkansız değil, zaman alır. O zaman da dünyada yok! Çünkü Ekim’de büyük bir küresel krize hazır olun!”

NAKİT DEĞERLENECEK

“Dünya bir yandan gıda krizi ile mücadele ederken, diğer yandan da finansal çöküşü engellemek için çaba gösterecek. Yine son videomda dediğim gibi “Ekim hazırlığı” önemli. Bu hazırlık NAKİT hazırlığı olacak. Bugüne kadar MAL hazırlığı yapmıştık. Çünkü MAL değerli, NAKİT değersizdi. Artık NAKİTİN değerli, MALIN değersiz olduğu bir sürece hazırlık yapacağız.”

“Önce kur aşağıya çekilecek (Kısa vade için) Sonra kaldığı yerden devam. Haziran-Temmuz-Ağustos aylarının enflasyon rakamları düşük gelecek (Mevsimsel etki) Sonra kaldığı yerden devam. Asıl soru şu; “Döviz ve enflasyonun gerilemesi vatandaşın cebine yansıyacak mı?” Bu sorunun cevabı “Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Maliye” ayağında.”

İÇ SİYASETE ODAKLANIN

“Önümüzdeki iki hafta iç siyasete odaklandığımız bir dönem olacak. Nisan ayında belirlediğimiz yol haritamız neydi? Haziran, iç siyasete odaklanacağımız bir aydı. Bu yol haritamız devam ediyor.”

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu