Gündem

Son Dakika: Küba’da Bir Otelde Şiddetli Bir Patlama Meydana Geldi! Patlamada Ölenlerin Sayısı 22’ye Yükseldi!

Küba’nın başkenti olan Havana şehrinde yer alan beş yıldızlı Hotel Saratoga’da çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Açıklanan bilgilere göre biri çocuk ve biri hamile bir kadın olmak üzere ölenlerin sayısı 22’ye yükseldi. Patlama sonucunda 70 kişinin yaralandığı açıklanırken, bu yaralıların 14’ünün çocuk olduğu bilgisi paylaşıldı.

Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 22’ye Yükseldi

Küba’nın başkenti Havana’da dün çok şiddetli bir patlama gerçekleşti. Beş yıldızlı bir otelde meydana gelen patlama sonucunda 22 kişi hayatını kaybederken, 70 kişi yaralandı.

Yaşanan patlama sonucunda Küba Devlet Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre otelde yapılan tadilat çalışmaları sırasında yaşanan bir gaz kaçağı sonrasında şiddetli bir patlamanın gerçekleştiği ve ölenlerin sayısının arttığı bilgisi paylaşıldı.

Yaşanan patlama sonucunda şimdiye kadar hayatını kaybedenlerin sayısının 22 olduğu açıklanırken, 70 kişinin yaralandığı ve bunların 14 ‘ünün çocuk olduğu açıklandı. Ölenler arasında ise hamile bir kadın ve bir çocuğun da olduğu bilgisi verildi.

Terör Saldırısı Değil

Devlet Başkanı Miguel Diaz Canel, patlama sonucunda tedavi altına yaralananları bulundukları hastanede ziyaret etti ve sonrasında açıklamalarda bulundu. Yaşanan olayın bir terör saldırısı olmadığını ifade eden Başkan, tadilat sırasında meydana gelen talihsiz bir kaza olduğunu dile getirdi. Devlet Başkanı vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti.

Küba basını tarafından yaşanan şiddetli patlama sorasında olayla ilgili bilgiler paylaşıldı. Patlamanın yaşandığı otelde bir süredir tadilat çalışmaları yapıldığı ve bu çalışmalar sırasında borulara gaz akışının sağlanmaya çalışılırken kaçak meydana geldiği, sonrasında ise şiddetli bir patlama yaşandığı bilgisi paylaşıldı.

Kovid salgını sebebiyle iki yılı aşkın süredir kapalı durumda bulunan beş yıldızlı Saratoga Otel’de hiçbir turistin bulunmadığı, yaşamını kaybedenlerin tadilat çalışmasında bulunan işçiler olduğu açıklandı.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu