7 Aralık 2022

Yakında hastane randevusu alacak herkesi ilgilendiriyor: Duyuru yapıldı, en az 2 gün önce bunu yapmanız gerekiyor!


Her gün birçok kişi hastanelerden randevu alıyor. Konu ile ilgili olarak vatandaşları ilgilendiren bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruya göre, vatandaşların eğe randevuya gelemeyecekler ise en az 2 gün önceden aldıkları randevuyu iptal etmesi gerekiyor.

İzmir’de hastanelerden randevu almak isteyenler için İzmir İl Sağlık Müdürlüğü duyuruda bulundu.

Sosyal medya üzerinden yapılan duyuruda şöyle denildi:

İptal edilmeyen gelinmeyen her bir randevu; sağlık sistemini yavaşlatmakta ve randevu ihtiyacı olan hastaların tedavilerinin gecikmesine neden olmaktadır. Lütfen! Gelmeyeceğiniz randevunuzu en az iki gün önceden iptal edin.

Bakan Koca’da açıklama yapmıştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Bakan Koca tarafından yapılan açıklamalarda şöyle denilmişti:

Geçtiğimiz ay tam 2 Milyon 866 Bin 7 kişi, MHRS üzerinden randevu aldığı halde muayene olmaya gelmedi. Randevusuna gelmeyenlerin, randevu almak isteyip de beklemek zorunda kalanlara bir açıklaması olabilir mi? Gelinmeyecek randevular iptal edilmelidir.

MHRS üzerinden randevu alıp gelmeyenlerin oranı önceki aylarda %30 iken, bu oran Ekim ayında %25’e indi. Randevu almak isteyip de beklemek zorunda kalanlara imkân sağlandı. Randevularda ciddi olmalıyız. Gelmeyeceği randevuyu iptal edenlere teşekkür ediyorum.

Geçen ay randevusu olanların 4’te biri muayene olmaya gelmedi. Bir ayda 4 hafta var. Gelinmeyen randevuların tamamının aynı haftada olduğunu kabul edelim. Sizce sağlık sistemi bundan nasıl etkilenirdi? İptal edilmeden gelinmeyen her bir randevu sistemi yavaşlatır.

MHRS üzerinden doktor randevusu aldıktan sonra şikâyeti kalmayanlar… Randevunuzu iptal edin ki, iyi olduğunuzu biz de bilelim 🙂

Kaynak: www.egehaber.com