Magazin

Kaymakamlık Kararıyla Yasaklanmıştı! Ünlülerde Tepki Yağmaya Başladı!

Vatandaşların şikâyetleri gerekçe gösterilerek Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı’nca Zeytinli Rock Festivali yasaklanmıştı. Karara hem gençlerden hem de ünlülerden tepki yağmaya başladı. İşte Gani Müjde, Gökhan Özoğuz, Mor ve Ötesi, Moğollar, Gripin gibi ünlü isimler ve grupların tepki mesajları…

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, vatandaşların şikayeti üzerine 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali’ne izin vermedi. Festivalin bir hafta kala iptal edilmesi Twitter’da gündem olurken, büyük bir kesim karara tepki gösterdi.

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Bir hafta kala iptal edilen Zeytinli Rock Festivali, Twitter’da gündem oldu. İptal kararı Twitter’da ilk sıralara yerleşirken festival katılacakların yanı sıra ünlü isimlerden de tepki yağmaya başladı.

İşte o tepkilerin bazıları…

“Şikayet Ve Yakınmalardan Dolayı Uygun Görülmedi”

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Milyon Yapım Organizasyon Şirketi’nin başvurusuna şu yanıtı vererek festivali iptal etti:

“Düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, daha önceki yıllarda yakın bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivallerinde yaşanan güvenlik, asayiş, trafik, çevre sorunları, ortaya çıkan bu tür istenmeyen durumlar dolayısıyla vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikayet ve yakınmalar göz önüne alınarak kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir.”

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu