Magazin

Müjdat Gezen’i üzen haber: Hayatını kaybetti!

Ünlü sanatçı Müjdat Gezen’in acı günü… Müjdat Gezen’in ablası Birsen Demirkuş, hayatını kaybetti. 89 yaşında hayata veda eden Demirkuş, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye katılan Müjdat Gezen, “Öğlen namazına Halit abimi gömdük, ikindi namazına ablamı. Aynı gün 2 kayıp ağır geldi” dedi.

Usta sanatçı Müjdat Gezen’in ablası Birsen Demirkuş’a Üsküdar Şakirin Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Müjdat Gezen, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Gazeteci Uğur Dündar’ın yanı sıra sevenleri ve dostları katıldı. Sanatçı Müjdat Gezen taziyeleri kabul etti. Dua ve helallik alındıktan sonra Birsen Demirkuş, ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.

‘AYNI GÜNDE İKİ KAYIP AĞIR GELDİ’

Cenazeye katılan Müjdat Gezen “Öğlen namazına Halit abimi gömdük. İkindi namazına ablamı. Aynı günde iki kayıp biraz ağır geldi, elden gelen bir şey yok. Allah geride kalanlara ömür versin. Biz üçümüz de kırk üçlüyüz, herhalde biraz daha yaşarız. İlker Paşa’da, Uğur’da ben de yakınlarımızı yolcu ediyoruz” diye konuştu.

UĞUR DÜNDAR DA KATILDI

Gazeteci Uğur Dündar “Benim mesleğe yanımda başladığım çok değerli abim, hocam, ustam Halit Kıvanç’ın cenazesini kaldırdık. Onun acısını yaşarken Müjdat’ın ablasının vefat ettiği haberini aldık. Birsen Hanım’ın cenazesine geldik. Gerçekten acı dolu bir gün bizler için. Mekanları cennet olsun. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu