Magazin

Ünlü oyuncudan kötü haber: Kansere yakalandığını duyurdu!

Ünlü oyuncudan kötü haber geldi. Sinemanın efsane yıldızı Jane Fonda, sevenlerini üzecek haberi duyurdu. Fonda, kansere yakalandığını ve kemoterapi tedavisi gördüğünü açıkladı. 84 yaşındaki ünlü oyuncu ”Kanserin beni elimden gelen her şeyi yapmaktan alıkoymasına izin vermeyeceğim.” dedi.

84 yaşındaki Oscar ödüllü oyuncu Jane Fonda, Instagram’da lenfoma olduğunu açıkladı. Fonda, kansere yakalandığını ve kemoterapiye başladığını duyurdu.

KANSERE YAKALANDIĞINI DUYURDU

Fonda, ayrıca altı aylık kemoterapi görmesi gerektiğini söyledi ve bu süreçte de iklim değişikliği ile mücadelesine devam edeceğini açıkladı: “İnsanlık tarihinin en önemli zamanını yaşıyoruz çünkü şu anda yaptıklarımız ya da yapmadıklarımız nasıl bir geleceğin olacağını belirleyecek ve kanserin beni elimden gelen her şeyi yapmaktan alıkoymasına izin vermeyeceğim.”

Fonda’nın yakalandığı hodgkin dışı lenfoma, lenfatik sisteme saldırır. Hastalığın birkaç farklı türü var ve Fonda hangisine sahip olduğunu belirtmedi. Her yaşta ortaya çıkabilmesine rağmen, 60 yaşın üzerindeki kişilerde daha yaygın olarak görülüyor.

Fonda’nın son olarak rol aldığı, Netflix sitcom’u Grace ve Frankie’nin dizi finali nisan ayında yayınlandı.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu