Magazin

Yeşilçam’ın usta isminden acı haber: Sönmez Yıkılmaz hayatını kaybetti!

Türk sinemasının Rambosu Sönmez Yıkılmaz’dan acı haber geldi. Yeşilçam’ın usta ismi Sönmez Yıkılmaz 72 yaşında hayatını kaybettiği öğrenilirken bugün Teşvikiye Camii’de kılınacak namazın ardından son yolculuğa uğurlanacağı bildirildi. Peki Sönmez Yıkılmaz kimdir?

HAYATINI KAYBETTİ

Yeşilçam’da ışıkçılıktan başlayıp, kavgacı yardımcı rollerinde ve sonrasında da başrole kadar yükselen Türk Sinemasının Rambosu olarak tanınan Sönmez Yıkılmaz, 72 yaşında vefat etti.

Yıkılmaz, yarın Teşvikiye Camisinde kılınacak namazla son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.

SÖNMEZ YIKILMAZ KİMDİR?

Türk sinemasının Rambo’su aslında Rambo avcısı olarak bilinen Sönmez Yıkılmaz, 1949 yılında Rize’nin Anzer yöresi, İkizler Çiçekli köyünde doğdu. İlk, orta ve liseyi Rize’de okudu.

Yıkılmaz, okurken harçlığını çıkarmak için simit satar. Bu arada filmlere fazlasıyla meraklıdır ve dönemin Amerikan yapımı olan kovboy filmlerini ilgiyle izler.

Sıkı bir sinema izleyicisi olan Sönmez Yıkılmaz, Yeşilçam’dan Yılmaz Güney, Ayhan Işık, Cüneyt Arkın, Fikret Hakan gibi aktörlere büyük hayranlık duyar, onlara özenerek sinemayı sevmeye başlar. Sinema tutkusu yüzünden sınıfta kalınca babası ona çok kızarak birkaç mermi sıkar.

Fidanların arasına girerek babasından saklanır. Sonra da İstanbul’a yolu düşer ve oyunculuk yolculuğu böylece başlar.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu