23 Eylül 2022

Yeşilçam’ın usta oyuncusundan acı haber: Hayatını kaybetti!


Yeşilçam’ın usta oyuncularından olan Tunç Oral’dan acı haber geldi. Eski jönlerden olan Oral, hayatını kaybetti. Oral’ın geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı 84 yaşında hayata veda ettiği öğrenildi.

HAYATINI KAYBETTİ

Usta oyuncu Tunç Oral, 2 gün önce 84 yaşında yaşamını yitirdi. Ses sanatçısı Onur Akay, acı haberi duyurdu. Akay, “Türk Sinemasından sessiz sedasız bir gidiş daha! Yeşilçam’ın jönlerinden Tunç Oral’ı 20 Eylül Salı günü kaybettik. Geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı hayatını kaybeden Oral’ın cenazesi, 22 Eylül 2022 Perşembe günü, Antalya Türbeli Camii’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazını müteakip Türbeli Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Sinema camiasına ve ailesine sabırlar dilerim” ifadelerini kullandı.

EŞİ DE YANGIN SONUCU HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Ünlü oyuncunun eşi Nefise Nurten Akoral 2007 yılında Muğla’nın Milas ilçesinde çıkan orman yangınında alevlerin sardığı evindeki kedisini kurtarmak isterken hayatını kaybetmişti.

TUNÇ ORAL KİMDİR?

15 Mart 1938 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen sanatçı 1964 yılında Ses Dergisi’nin yarışmasında birinci olduktan sonra oyunculuğa başladı. Asıl adı Tuncer Akoral olan oyuncu, eğitimini Haydarpaşa Lisesi’nden mezun olarak tamamladı ve ardından gazetecilik okudu. Halter sporuyla da ilgilenen Tunç Oral, bu dalda Türkiye rekoru kırdı ve milli oldu. Bir dönem tercümanlık da yapan ünlü oyuncu, daha sonra yapımcılık yaptı. Usta oyuncu, son olarak ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde oynamıştı.

Kaynak: www.egehaber.com