Politika

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Sivaslı’dan, Milletvekili Osmanağaoğlu’na Sert Tepki: Söyleyecek Çok Şey Var!

İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Ahmet Davutoğlu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “ Yeni yetme tavırlarla sokaklarda gezen Serok Ahmet’e Türk milleti her defasında istediğini vermektedir” ifadelerini kullanmıştı. Söz konusu ifadelere, Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı sert tepki gösterdi.

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sivaslı, MHP’nin Diyarbakır’daki bütün bürolarını kapattığının altını çizdi.

Sivaslı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Bugün MHP İzmir milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Sayın Devlet Bahçeli’nin ithamlarına verdiği nazik cevapla ilgili ahlaki ölçüleri kaçıran bir açıklamada bulunmuş. İnsanların siyasi ikballeri uğruna siyasetin dilini ne kadar düşürebileceklerine maalesef bir kez daha tanıklık ettik. Sayın Osmanağaoğlu, siyasi çıkarlar uğruna siyasi erdemi bir kez daha göz ardı etmiş.

Temiz siyaset arzusu ve siyaset alanının ahlaki yozlaşmadan arındırılması isteği vatandaşlarımız tarafından her geçen gün artarak arzulanmaktadır. Siyasetin kirlendiği ve ideal ile mevcut durum arasındaki makasın açıldığı bir dönem yaşıyoruz. Sayın Osmanağaoğlu’na söyleyecek çok şey olsa da millete karşı olan sorumluluğumuz gereği tek bir şey ifade edeceğim. Köklü bir ideolojinin mensubu ve mecliste halkı temsil eden bir milletvekili olarak bu milletin diliyle konuşun.

Diliniz Mevlana’nın, Yunus’un dili olsun. ‘1980 öncesi dönem gibi milleti bir birine düşman edecek söylemlerden uzak durun. Öfke dilini tabana yerleştirelim, bu kamplaşmayla da oylarımızı koruyalım politikanızı artık terk edin.

Siyasetçiler gelecek seçimi, devlet adamları gelecek nesilleri düşünür. Bu vatanı sevin. Vatanseverlik ülkenin bana oy atan yüzde ellisini seviyorum, bana oy atmayan yüzde ellisi düşmanımdır mantığı değildir. Bu ülkeye bir sonraki seçimleri kazanmak için öfke ve fitne dilini yerleştirmeyin.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu