AydınYerel

8 gün içinde bunu yapmayan yandı: İzmir, Manisa, Kütahya, Muğla, Aydın’da müstakil evi ve dairesi olanlar dikkat!

Apartman dairesi veya müstakil evi bulunan vatandaşlar için son 8 gün kaldı. İzmir, Manisa, Kütahya, Muğla, Aydın’da müstakil evi ve dairesi olan vatandaşların 8 gün içinde bu ödemeyi yapması gerekiyor. Yapmayan vatandaşlara gecikme zammı uygulanacak.

Belediyelerin vatandaşlara emlak vergisi çağrısı devam ediyor. Evi olan vatandaşlar için emlak vergisi 1. Taksit ödeme süresi 8 gün sonra yani 31 Mayıs 2022 tarihinde sona erecek.

Ancak bazı vatandaşlar emlak vergisinden muaf tutuluyor. Bir mülkü olan ancak mülkü dışında başka herhangi bir geliri olmayan emekliler, dullar, şehit aileleri, yetimler, gaziler ve işsizler emlak vergisi ödemek zorunda değil. Emlak vergisi ödemek istemeyenlerin brüt 200 metrekareyi geçmeyen tek gayrimenkul ya da hisse sahibi olması gerekiyor.

Emlak vergisi cezası

Bu sene emlak vergisi 1. Taksit ödemelerini gerçekleştiremeyen vatandaşlara gecikme zammı uygulanacak. Zam miktarı vatandaşların vergisine aylık yüzde 2 oranında olarak gerçekleştiriliyor.

Bornova Belediyesi duyurdu:

İzmir Bornova Belediyesi Emlak, Çevre Temizlik, İlan ve Reklam Vergisi duyurusunda bulundu. Yapılan açıklamaya göre, 1. Taksit ödemelerinin 31 Mayıs tarihine kadar yapılması gerekiyor. Yapılan açıklamaya göre, 28 Mayıs Cumartesi ve 29 Mayıs Pazar Belediye Tahsilat Vezneleri Çamdibi tahsilat vezneleri ile Gelir Tahakkuk birimleri açık olacak.

Kütahya Büyükşehir Belediyesi

Kütahya Büyükşehir Belediyesi de resmi internet sayfası üzerinden duyuruda bulundu. Kütahya Belediyesine ait tüm ödemeler 7/24 www.kutahya.bel.tr adresinden kredi kartı ve online olarak gerçekleştirilebilecek.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu