İzmirYerel

Cüzdanında İzmirim kartı olanlar dikkat: Artık kullanılmayacak!

İzmir’de toplu taşıma kullanan vatandaşlar İzmirim kart kullanarak seyahat ederlerken İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden duyuruda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Eshot, İzban, Metro kullanan vatandaşlara artık İzmirim kartı olmadan da binebileceğini duyurdu.

İzmirim kart yerine artık sanal kart devrinin başladığı vatandaşlara duyuruldu.

İZMİRİM KART KULLANILMAYACAK

Yolcular, fiziki kartlar için sağlanan tüm indirimlerden yararlanmaya devam edecekken İzmirim Kart mobil uygulaması ile otobüs saatlerini öğrenmek ve kolay ulaşım planları oluşturabilecek. 1 milyon 200 bin kişinin toplu ulaşım kartı İzmirim Kart ile yolculuk yaptığı kentte, sanal kart devri başladı. Buna göre İzmirim Kart, artık herkesin cep telefonuna sığabilecek. Metrodan otobüse; vapurdan tramvaya kadar sunulan toplu ulaşım hizmetlerine, artık telefonlara indirilecek İzmirim Kart mobil uygulaması ile erişilebilecek.

Yolcular, İzmirim Kart’ı cep telefonuna yükleme imkânına sahip olacak. QR kod ve NFC teknolojisiyle oluşturulan Dijital İzmirim Kart sadece ulaşımda değil, Doğal Yaşam Parkı’ndan BİSİM’e kadar pek çok başka noktada kullanılabilecek.

Ayrıca kart bakiyesi görülürken, sanal olarak bakiye yüklenebilecek. Öte yandan yolcular, fiziki kartlar için sağlanan tüm indirimlerden yararlanmaya devam edecek.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu