DenizliYerel

Denizli’de madende göçük: 40 yaşındaki işçi hayatını kaybetti!

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde krom madeninin göçük meydana geldi. Dün akşam saatlerinde meydana gelen göçükte 16 işçi kendisini kurtarırken, 1 işçi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden işçinin 6 çocuğu olduğu ve 1’inin yeni doğduğu öğrenildi.

Krom madeninde göçük meydana geldi. Denizli’nin Acıpayam’a bağlı Karaismailler Mahallesi Devekonağı mevkiinde faaliyet gösteren krom madeninde yaşanan göçükte 40 yaşındaki operatör Ali Rıza Kut göçük altında kalarak hayatını kaybetti. 16 işçi kendi çabalarıyla kurtuldu. Ali Rıza Kut’un cansız bedenine yaklaşık 3 saatlik bir çalışmanın ardından 360 metre mesafede ulaşıldı. AFAD ve itfaiye ekiplerinin yoğun çabalarına rağmen kurtarılamayan Ali Rıza Kut’un cenazesi otopsi için adli tıp morguna kaldırıldı.

6 ÇOCUĞU GERİDE KALDI

Maden ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybeden operatör Ali Rıza Kut’tan geriye 1 tanesi yeni doğmuş 6 erkek çocuk ile mücadelelerle dolu bir yaşam öyküsü kaldı. Çocuklarının geleceği için hayatı boyunca madenlerle çalışan Ali Rıza Kut’un, her gün Muğla’nın Dalaman ilçesine bağlı Narlı Mahallesi’nden kilometrelerce yolu gidip gelerek para kazanmaya çalıştığı ortaya çıktı.

 

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu