Ege Bölgesi’nde yaşayanlar dikkat: Saat verildi! İzmir, Manisa, Aydın, Kütahya, Afyon ve diğer iller…
19 Ağustos 2022

Ege Bölgesi’nde yaşayanlar dikkat: Saat verildi! İzmir, Manisa, Aydın, Kütahya, Afyon ve diğer iller…


Ege Bölgesi hava durumu açıklaması geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 19 Ağustos hava durumu açıklaması yapıldı. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi’nde hava öğleden sonra bazı illerde sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Kütahya çevrelerinde etkili olacağı bildirildi.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, öğleden sonra Kütahya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin güneybatısında kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 30°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 37°C
Az bulutlu ve açık

İZMİR °C, 35°C
Az bulutlu

MANİSA °C, 38°C
Az bulutlu ve açık

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Akdeniz’in Toroslar mevkii, Osmaniye, Kahramanmaraş’ın güneybatısı, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz ile Eskişehir, Çankırı, Ankara’nın kuzeybatı çevreleri, Sivas’ın doğusu, Kütahya, Erzincan, Malatya, Ardahan çevreleri ve Erzurum’un kuzeyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: www.egehaber.com