14 Ocak 2023

Ege’de bu illere uyarı: Bugün için duyuruldu! İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak ve…


Hafta sonu plan yapacak vatandaşlar tarafından ‘Bugün hava nasıl olacak?’ sorusunun cevabı merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 14 Ocak hava durumu raporu yayımlandı. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi’nde hava çok bulutlu geçecek ancak Muğla ve Aydın çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Bingöl çevrelerinde kuvvetli ve yoğun olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Aydın’ın güney çevreleri ile Muğla’nın hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 7°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

DENİZLİ °C, 14°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

İZMİR °C, 15°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

MUĞLA °C, 14°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

KARLA KARIŞIK YAĞMUR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Muğla çevreleri ile Antalya’nın batı kıyılarının, Doğu Akdeniz’in doğusunun, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Bingöl çevrelerinde kuvvetli ve yoğun olması beklenen yağışların, Doğu Anadolu’nun batısı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yağış olan yerlerde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

Kaynak: www.egehaber.com