İzmirYerel

İzmir’de ESHOT, Metro, Tramvay ve İZBAN’a binenler dikkat: 3 gün boyunca ücretsiz olacak!

Ramazan Bayramı’nın yaklaşması üzerine İzmir’de yaşayan vatandaşlar toplu taşımaların ücretli olup olmadığını merakla araştırmaya başlamıştı. Ramazan Bayramı’nda İzmir’de ESHOT, Metro, Tramvay ve İZBAN’a binenlere duyuru yapıldı. İzmir’de ESHOT, Metro, Tramvay ve İZBAN’a binenler dikkat… Ramazan Bayramı boyunca toplu taşımanın ücretsiz olacağı açıklandı.

TOPLU TAŞIMAYA BİNECEKLER DİKKAT

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı ESHOT, İZULAŞ, Metro, Tramvay ve İZDENİZ ile TCDD-Büyükşehir ortaklığıyla işletilen İZBAN, Ramazan Bayramında ücretsiz hizmet verecek.

ESHOT otobüs seferleri, bayram süresince pazar günü çalışma programına göre yapılacak. Orman köyü hatlarının da çalışacağı ifade edilirken, ESHOT Genel Müdürlüğü, Arife Günü ile bayramın ilk iki günü mezarlıklara özel seferler de yapacak. Önceki bayramlarda 12 olan mezarlık hatlarına, üç yeni hat daha eklendi. Programa ilişkin ayrıntılı bilgilere, www.eshot.gov.tr internet adresinden ulaşılabileceği aktarıldı.

İzmir Metrosu, Arife ve bayram günleri, 06.00-12.00 ile 20.00-00.20 saatleri arasında 7,5 dakikada bir, 12.00-20.00 saatleri arasında 6 dakikada bir sefer yapacak. Konak Tramvayında gün boyunca seferler 7,5 dakikada bir, Karşıyaka Tramvayında ise 10 dakikada bir olacak.

İZDENİZ’de Arife ve bayram günlerinde hafta sonu sefer tarifesi uygulanacak. Öte yandan İZDENİZ, 1 Mayıs Pazar gününden itibaren yaz dönemi sefer tarifesine geçecek.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu