6 Aralık 2022

İzmir’de ikamet eden herkese duyuru! Çarşambayı perşembeye bağlayan gece…


İzmir’de ikamet eden vatandaşlara duyuru yapıldı. İzmir’de araba vapuru seferlerine düzenleme yapıldı. İZDENİZ ulaşımında yapılan değişiklik duyuruldu. Alınan karara göre, araba vapuru seferleri 3 Aralık tarihinden itibaren değişti. Ayrıca baykuş seferleri de düzenlendi.

SEFERLER YENİDEN DÜZENLENDİ

İzmir’de İZDENİZ seferleri düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZDENİZ A.Ş. deniz ulaşımında kış tarifesine geçti. Alınan karar doğrultusunda, İZDENİZ’e bağlı gemi ve araba vapuru seferlerinde 3 Aralık’tan itibaren kış tarifesi uygulanmaya başlandı.

Kış tarifesine göre yaz dönemi boyunca hafta sonu her 15 dakikada bir sefer yapan Bostanlı- Üçkuyular araba vapurları hafta sonu 19.30’dan itibaren 23.00’a kadar yarım saatte bir karşılıklı sefer yapacak. İskelelerde yaşanan yoğunluğa bağlı olarak ek sefer konulacak.

ÇARŞAMBAYI PERŞEMBEYE BAĞLAYAN GECE DE EKLENDİ

Baykuş seferlerine düzenleme getirildi. Kış tarifesi kapsamında İZDENİZ Baykuş seferleri de düzenlendi. Cumayı cumartesiye ve cumartesiyi pazara bağlayan gecelerde yapılan Baykuş seferlerine, çarşambayı perşembeye bağlayan gece de eklendi. Toplu ulaşımda entegrasyonu sağlamak için Alsancak’tan Karşıyaka’ya yapılacak gemi seferleri ile bağlantılı tramvay seferleri de olacak.

Kaynak: www.egehaber.com