İzmirYerel

İzmir’de metro, İZBAN, tramvay, ESHOT, vapur kullanacaklar dikkat: Duyuru yapıldı!

İzmir’de metro, İZBAN, tramvay, ESHOT, vapur kullanacaklar  için duyuru yapıldı. Alınan karara göre, bayramda toplu ulaşım ücretsiz olacak. Metro, İZBAN, tramvay, ESHOT, vapur kullanacak vatandaşlar bayram boyunca ücret ödemeyecek. Ayrıca bayramın ilk iki günü mezarlıklara özel seferler düzenlenecek.

BAYRAMDA TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

İzmir’de bayramda toplu taşıma araçları ücretsiz olacak. İZBAN, Metro, Tramvay, ESHOT, vapur kullanmak isteyenler bayram boyunca ücret ödemeyecek. İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, bayram boyunca ESHOT, İZULAŞ, Metro, Tramvay ve İZDENİZ ile TCDD-Büyükşehir ortaklığıyla işletilen İZBAN’ın ücretsiz hizmet vereceği aktarıldı.

MEZARLIKLARA ÖZEL SEFERLER DÜZENLENECEK

Otobüs seferlerinin bayram süresinde pazar günü normal çalışma gününe göre çalışacağı, arife günü ile bayramın ilk iki günü mezarlıklara, özel seferlerin yapılacağı ifade edildi.

İzmir Metrosu, arife ve bayram günleri 06.00-12.00 ile 20.00-00.20 saatlerinde 7,5 dakikada bir, 12.00-20.00 saatlerinde 6 dakikada bir sefer yapacak.

Konak Tramvayı’nda gün boyunca seferler 7,5 dakikada bir, Karşıyaka Tramvayı’nda ise 10 dakikada bir olacak.

Öte yandan 1 Mayıs Pazar gününden itibaren yaz dönemi sefer tarifesine geçecek İZDENİZ’de ise arife ve bayram günlerinde hafta sonu sefer tarifesi uygulanacak.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu