İzmirYerel

İzmir’de tutuklama: Çağrı merkezi dolandırıcılığından 17 kişi tutuklandı!

İzmir’de Almanya ve İsviçre’de yaşayan yaşlıları dolandırdıkları iddiasıyla dolandırıcılık operasyonu başlatıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile başlatılan operasyonda adliyeye sevk edilen 33 şüphelinin işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLARLA TUTUKLANDILAR

Şüphelilerden 31’i, 25 Ekim’de İzmir, Aydın, Ankara, İstanbul, Antalya, Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa ve Adana’da belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınmıştı.

Adreslerde yapılan aramalarda tabanca, şarjör, 428 fişek, lüks saatler ve 1 milyon lira değerinde döviz ve Türk lirası ile kripto para madenciliğinde de kullanıldığı değerlendirilen bilgisayarlar ele geçirilmişti.

Çoğunluğunu İsviçre ve Almanya’dan sınır dışı edilmiş ya da bu ülkelerden kesin dönüş yapmış kişilerin oluşturduğu belirtilen şebeke üyelerinin, 26 dolandırıcılık eyleminden 88 milyon lira haksız kazanç elde ettiği saptanmış, zanlıların 310 milyon 387 bin lira değerindeki mal varlıklarına da tedbir konulmuştu.

Şüphelilerden 1’i emniyetteki işlemin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılmış, 30’u dün adliyeye sevk edilmişti.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu