6 Aralık 2022

İzmir’de yaşayan vatandaşları ilgilendiren flaş karar: Duyuru yapıldı!


İzmir’de yaşayan vatandaşları ilgilendiren bir karar alındı. Kentte, kış tarifesine geçildiği duyurdu. Alınan karara göre, araba vapuru seferlerine düzenleme getirildi. Öte yandan Baykuş seferleri de düzenlendi. Yapılan değişiklik belediye tarafından duyuruldu.

KIŞ TARİFESİNE GEÇİLDİ

İzmir’de İZDENİZ seferleri yeniden düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZDENİZ A.Ş. deniz ulaşımında kış tarifesine geçti. Alınan karar doğrultusunda, İZDENİZ’e bağlı gemi ve araba vapuru seferlerinde 3 Aralık’tan itibaren kış tarifesi uygulanmaya başlandı.

Kış tarifesine göre yaz dönemi boyunca hafta sonu her 15 dakikada bir sefer yapan Bostanlı- Üçkuyular araba vapurları hafta sonu 19.30’dan itibaren 23.00’a kadar yarım saatte bir karşılıklı sefer yapacak. İskelelerde yaşanan yoğunluğa bağlı olarak ek sefer konulacak.

BAYKUŞ SEFERLERİNE DÜZENLEME

Baykuş seferlerine düzenleme getirildi. Kış tarifesi kapsamında İZDENİZ Baykuş seferleri de düzenlendi. Cumayı cumartesiye ve cumartesiyi pazara bağlayan gecelerde yapılan Baykuş seferlerine, çarşambayı perşembeye bağlayan gece de eklendi. Toplu ulaşımda entegrasyonu sağlamak için Alsancak’tan Karşıyaka’ya yapılacak gemi seferleri ile bağlantılı tramvay seferleri de olacak.

Kaynak: www.egehaber.com