İzmirim Kartı olanlar: Her hafta Salı günü ücretsiz olacak!
2 Temmuz 2022

İzmirim Kartı olanlar: Her hafta Salı günü ücretsiz olacak!


İzmir’de her hafta Salı günü ücretsiz gemi turları duyurusu yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, ücretsiz tur hakkından engelli vatandaşlar faydalanabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ücretsiz gemi turu duyurusunda başladı. Yapılan açıklamaya göre, Konak’tan kalkacak gemi, sırasıyla Güzelbahçe ve Mordoğan iskelelerine uğrayıp Foça’ya varacak. Ücretsiz uygulamadan, Engelli İzmirim Kart sahibi engelli yurttaşlar ve Refakatçi İzmirim Kartı bulunan bir refakatçileri faydalanabilecek.

Başvuru için yapılması gerekenler

Engelli İzmirim Kart sahibi engelli yurttaşlar ve Refakatçi İzmirim Kartı bulunan bir refakatçileri, tura katılmak için 0232 320 00 35 (Dahili 102-103) numaralı telefonu arayıp, biniş yapacakları iskeleyi bildirerek rezervasyon yaptırabilir. Gemi kapasitesi 300 kişi olduğu için seferden en az bir gün önce aranması gerekiyor.

Saatler açıklandı

Konak’tan kalkacak gemi, sırasıyla Güzelbahçe ve Mordoğan iskelelerine uğrayıp Foça’ya varacak. Günü Foça’da geçirecek engelli vatandaşlar ve refakatçileri, akşam üstü aynı güzergâhla geri dönecek. Salı günleri Konak’tan 08.00’de kalkacak gemi, 08.45’te Mordoğan’dan ve 09.45’te Güzelbahçe’den hareket edecek; 10.30’da Foça’ya varacak. Dönüşte ise 17.00’de Foça’dan kalkacak, 17.45’te Mordoğan’da, 18.45’te Güzelbahçe’de olacak ve 19.30’da Konak’a varacak.

Kaynak: www.egehaber.com