İzmirYerel

Karabağlar ’da öğrencilere ‘Eğitim Kart’ dağıtılacak!

Karabağlar Belediyesi çalışmalarını İzmir’de yaşayan vatandaşlar ile paylaşmaya devam ediyor. Belediye yeni bir açıklamada bulundu. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu tarafından yapılan açıklamalarda, bu yıl ilk kez okula başlayan miniklere “Eğitim Kart” dağıtacağı bildirildi.

Okulların açılmasına 6 gün kala İzmir’de bir belediyede açıklamalarda bulundu. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu tarafından yapılan açıklamalarda öğrencileri ücretsiz olarak lise ve üniversiteye hazırlayan Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nin (KARBEM) çalışmalarını aralıksız sürdüreceği ve bu yıl ilk kez okula başlayan miniklere “Eğitim Kart” dağıtacağı bildirildi.

Okul bahçeleri temizleniyor

Karabağlar Belediyesi, her eğitim öğretim dönemi öncesi olduğu gibi bu yıl da okul bahçelerinin bakım ve temizliklerini yapıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki ilk ve orta dereceli okulların bahçelerini ayrıntılı şekilde temizliyor. Bu kapsamda okul bahçeleri elle ve süpürge araçlarıyla süpürülüyor. Araçların manevra yapabileceği geniş okul bahçeleri ise tankerle yıkanıyor. Çalışmalar okulların yeni eğitim öğretim dönemine başlayacağı pazartesi gününden önce tamamlanacak.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eğitime desteklerin çok boyutlu olarak sürdüğünü vurgulayarak, “Bahçe temizliklerinin yanı sıra, ilçemizde bakıma ihtiyaç duyan okulların tadilatları, bakım ve badanaları için de yakında ihaleye çıkıyoruz. Hedefimiz, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almaları. Kimin görev alanına girdiğine bakmaksızın, eğitimi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu