6 Ocak 2023

Manisa Salihli’de içler acısı olay: Baba oğul kuyuya düşerek hayatlarını kaybetti! Anne yürekleri dağladı


Manisa’nın Salihli ilçesinde 2 yaşındaki B.D, evlerinin karşısındaki arazide oynadığı sırada ayağının takılmasıyla yaklaşık 50 metre derinliğindeki kuyuya düştiğini gören baba Aytuğ Demir oğlunu kurtarmak için ayakkabılarını çıkarıp kuyuya girdi.

CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI

Olayı gören çevredekilerin haber vermesi üzerine bölgeye Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri ile Afad, UMKE, polis, jandarma ve Salihli Belediyesine bağlı çok sayıda personel sevk edildi.10 saatlik çalışmalar acıyla sonuçlandı60’a yakın personelin görev aldığı kurtarma çalışmasında ekipler tarafından kepçe ve dozer yardımıyla kuyunun yanına yaklaşık 20 metrelik çukur açıldı.

ANNENİN SÖZLERİ YÜREK DAĞLADI

Çukurun yan tarafından açılan tünelden baba Aytuğ Demir ile oğluna ulaşılmaya çalışıldı. Yaklaşık 10 saat süren çalışmalar sonrası Aytuğ Demir ile oğlunun cansız bedenlerine ulaşıldı.

Ekipler tarafından halat yardımıyla çıkarılan baba ve oğlun cenazeleri ambulansa alınarak morga kaldırıldı. Bu sırada anne Yağmur Demir’in “Yaşıyor mu?” sözleri yürekleri dağladı.

2 KİŞİ GÖZALTINDA

Olayı duyar duymaz bölgeye gelen Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam ile AFAD Müdürü Giray Kara ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öte yandan yaşanan olayla ilgili site yöneticisi H.A. ve kaçak sondajı yapan V.Ç. gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: www.egehaber.com