ManisaYerel

Manisa Soma’da korkunç yangın: Sabah saatlerinde kontrol altına alındı!

Manisa’nın Soma ilçesinde dün öğleden sonra çıkan yangına müdahale eden Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, buradaki yangını kontrol altına almışken; ilçeye bağlı Kızılören ve Heciz Mahalleleri arasındaki ormanlık alanda ikinci bir yangın daha meydana geldiği bildirildi.

EKİPLER AKIN ETTİ

Yangına, Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 11 helikopter, 6 uçak, 60 arazöz, 8 dozer, 8 yer ekibi, 22 itfaiye ve 150 orman işçisiyle müdahale edildi.

Öte yandan, Manisa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı 4 toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA) da yangının evlere sıçramaması için köyün girişine konuşlandırıldı. 2 Afet ve Acil Durum (AFAD) ekibi ve 3 jandarma ekibinin görev aldığı yangın, havadan ve karadan müdahalelerle dün akşam saatlerinde kısmen kontrol altına alındı.

SOĞUTMA ÇALIŞMASI YAPILDI

Mahalleye yakın mesafede bulunan yangın sebebiyle yaklaşık bin küçükbaş hayvan da tedbir amaçlı tahliye edildi. Gece saatlerinde havadan 2 gece görüşlü helikopter ve karadan yer ekiplerinin müdahalesinin devam ettiği yangın, sabah saatlerinde tamamen kontrol altına alınarak soğutma çalışması yapıldı.

Yangında yaklaşık 60 hektarlık çam ormanı zarar gördü.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu