ManisaYerel

Manisa’yı sağanak yağış vurdu! Dere taştı, ev ve sokaklar göle döndü

Manisa’nın Demirci ilçesini sağanak yağış vurdu. Akşam saatlerinde başlayan kuvvetli yağışla birlikte dere taştı, ev ve sokaklar göle döndü. Sağanak yağış nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Park halinde bulunan araçlar sürüklendi.

ARAÇLAR SÜRÜKLENDİ

Demirci ilçesinde sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşandı. İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde etkili olan yağış nedeniyle bir dere taştı, ev ve sokaklarda su baskınları yaşandı, park halindeki araçlar sürüklendi, tarım arazilerinde hasar oluştu.

Demirciköy Mahallesi’nden geçen dere, yatağındaki menfezin aşırı yağışla tıkanması sonucu taştı. Derenin taşması nedeniyle mahallede park halindeki otomobiller sürüklendi, bir traktör ile bir motosiklet de suyla taşınan toprağın altında kaldı.

Sağanak ve dolu nedeniyle mahalledeki tarım arazilerinde de bazı ağaçlar kırıldı, bazıları yerinden söküldü. Çok sayıda arı kovanında hasar oluştu.

Mahalleye ulaşan İlçe Jandarma Komutanlığı, Demirci Belediyesi Arama Kurtarma ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Şube ve Trafik Zabıta ekipleri, yol açma ve toprak altında araçları kurtarma çalışması başlattı.

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu