MuğlaYerel

Muğla Büyükşehir Belediyesi memur, tahsildar, zabıta memuru kadrolarında alım yapacak: KPSS 60 puan isteniyor!

Muğla Büyükşehir Belediyesi memur, tahsildar, zabıta memuru kadrolarında personel alımı için ilan verdi. Belediye tarafından verilen ilanda KPSS en az 60 puanı olanların başvurularını yapabileceği bildirildi.

Belediye bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlar için yeni bir gelişme yaşandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alımı yapacağını duyurdu. Alımlar için başvurular 17.08.2022 – 19.08.2022 tarihleri arasında (mesai günlerinde saat 09:00- 16:30) Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı (Şeyh Mahallesi Kocamustafa Efendi Caddesi No:5 Menteşe / MUĞLA adresindeki Muğla Büyükşehir Belediyesi 1 Nolu Hizmet Binası) şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile yapılabilecek. Boy ve kilo ölçümü sonrasında geçerli şartlara sahip adaylar istenilen belgeler ile birlikte müracaatlarını tamamlayabilecekler.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

1. İlan edilen unvanlar için, mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, yukarıdaki tabloda belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

2. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

3. Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.

4. Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. 5. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

Kaynak: www.egehaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu