1 Ocak 2023

Satıcılara kimlik kartı verildi: 2023 yılında da bu yapılacak!


Kestane, mısır ve çiçek satıcılarına tek tip kıyafet ve kimlik kartı verildi. Yapılan açıklamada “ Düzensizlik vardı. Ülkemizde bunu düzenleyen hukuki altyapı yok. Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak Tunç Soyer Başkanımızın vizyonu doğrultusunda boşluk olan altlığı oluşturduk” denildi.

İzmir’de satıcılara verilen eğitimin ardından tek tip kıyafet ve kimlik kartı verildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Şükran Nurlu konu ile ilgili yaptı. Yapılan açıklamada, “Siz üreten insanlarsınız. Ekonomiye katkı koymayı seven insanlarsınız. Düzensizlik vardı. Ülkemizde bunu düzenleyen hukuki altyapı yok. Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak Tunç Soyer Başkanımızın vizyonu doğrultusunda boşluk olan altlığı oluşturduk” ifadeleri kullanıldı.

2023 Yılının başında da stantlar hazır olacak

Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay ise açıklamasında satış yapılacak stantların da 2023 yılının başında hazır olacağını bildirdi. Söz konusu açıklamada, “Şehrimizde Türkiye’ye örnek bir projeyi uygulamış ve bütünlüğü sağlamış olacağız. Bu, sizlerin desteği, emeği ve katkısıyla oldu. Bundan sonraki süreçte de sizlerin fedakârlığı ile sürecek” denildi.

Kaynak: www.egehaber.com